Στα πλαίσια των ΚΔ΄ Παυλείων, την Δευτέρα 25 Ιουνίου το απόγευμα στον Χώρο Τεχνών του Δήμου Βεροίας πραγματοποιήθηκε η βιβλιοπαρουσίαση του τόμου προς τιμήν του μακαριστού γέροντος Μωϋσή Αγιορείτη με τίτλο «Μωσέως Ωδή» και την Τετάρτη 27 Ιουνίου παρουσιάστηκε η θεατρική παράσταση με τίτλο «ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ: Εργάτης στον αμπελώνα του Κυρίου».Το Λυκειο των Ελληνίδων Βέροιας συμμετείχε στην απονομή που ακολούθησε και τις δυο ημέρες με μέλη της χορευτικής ομάδας ντυμένα με την παραδοσιακή βεροιώτικη φορεσιά.
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2019/04/41209288380_dd0697e5aa_b-1024x809.jpg)
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2019/04/ΤΕΤΆΡΤΗ-27.6.2018-ΠΑΥΛΕΙΑ-1024x684.jpg)