Δεύτερη ημέρα του 4ου Σεμιναρίου Κατάρτισης του έργου @Closing The Gaps “Enhancing Women’s Economic Empowerment Through Digital Improvement”, στο πλαίσιο του Προγράμματος @Erasmus+ (2020-1-EL01-KA204-079224), που διεξάγεται στη Βέροια
.
![🇬🇷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1/16/1f1ec_1f1f7.png)
Παρουσιάστηκαν αυτοπροσώπως case studies επιτυχημένων γυναικών και αναλύθηκαν πολιτικές ανάπτυξης της γυναικείας επιχειρηματικότητας, με γνώμονα, πάντα, τις ψηφιακές δεξιότητες.
Συντονίστρια του σεμιναρίου από πλευράς του Συντονιστή Εταίρου του Έργου @Λύκειο Ελληνίδων Βέροιας, ήταν η κ. Μαρία Σβαρνοπούλου, ενώ παρέστησαν εκπρόσωποι όλων των εταίρων του έργου από Ελλάδα, Κύπρο, Ρουμανία και Πολωνία.
Ευχαριστούμε
θερμά τις ομιλήτριες, κυρίες : Μαργαρίτα Δαμιανίδου , ως εκπρόσωπο του συλλόγου κοινωνικής παρέμβασης ΕΡΑΣΜΟΣ , Αθηνά Πλιάτσικα Τσιπουρίδου, πρόεδρο του εμπορικού συλλόγου Βέροιας,
![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t80/1/16/1f64f.png)
Βασιλική Καραδήμου, ιατρό ακτινολόγο ακτινοδιαγνώστρια,
Αντωνία Χαρίση Σύμβουλο Εκπαιδευτικού ‘Εργου ΠΕ70 ΠΕ Πιερίας, συγγραφέα ,
Χριστίνα Τσολάκη ψυχοπαιδαγωγό, επιστημονικά υπεύθυνη της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ,
Ελένη Αναγνώστου , σοπράνο, μουσικό, εκπαιδευτικό,
Εύα Λιλιοπούλου, Λογίστρια Φοροτεχνικό , Στεφανία Κουβακά, δικηγόρο,
Ασπασία Τασιοπούλου , βιβλιοθηκονόμο, υπεύθυνη της Δημοσιας Βιβλιοθήκης Βέροιας ,
τους συμμετέχοντες του σεμιναρίου, καθώς και το κοινό που παρέστη, για την πολύτιμη συμβολή τους στην επιτυχία της σημερινής ατζέντας.
@Association for Social Economy and Lifelong Learning – ASEL RO ![🇷🇴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te5/1/16/1f1f7_1f1f4.png)
![🇷🇴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te5/1/16/1f1f7_1f1f4.png)
@STANDOutEdu ![🇨🇾](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf8/1/16/1f1e8_1f1fe.png)
![🇨🇾](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf8/1/16/1f1e8_1f1fe.png)
@Fundacja Autokreacja ![🇵🇱](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te0/1/16/1f1f5_1f1f1.png)
![🇵🇱](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te0/1/16/1f1f5_1f1f1.png)
@Institute for Promotion & Certification of Agri-food Products ![🇬🇷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1/16/1f1ec_1f1f7.png)
![🇬🇷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1/16/1f1ec_1f1f7.png)
@Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών/ State Scholarships Foundation
@Erasmus+
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2023/09/290329147_2149321378574277_629745530748804291_n-1024x461.jpg)
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2023/09/290770988_2149320558574359_4642409358879321357_n-1024x461.jpg)