Το Λυκειο των Ελληνίδων Βέροιας στο Αρχαίο θέατρο του Δίον
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2015/11/20150822_201134.jpg)
Το Σάββατο 22 Αυγούστου 2015, το Λύκειο των Ελληνίδων Βέροιας συμμετείχε στη δραματοποιημένη μουσικοχορευτική παράσταση με τίτλο ” Μύθου λόγια της γης και τ ουρανού ” που έγινε στα πλαίσια των εκδηλώσεων του 44ου Φεστιβάλ Ολύμπου και διοργανώθηκε από το Λύκειο των Ελληνίδων Κατερίνης. Η παράσταση ήταν αφιερωμένη στους θρύλους και μύθους όπως αυτοί εμφανίζονται […]