Το Λύκειο των Ελληνίδων Βέροιας στο 2ο Γυμνάσιο
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2016/02/image-a11c3d86a0916fb8df9a90bdb0642073f3c1b0a958682b6ec623f3a8872eb747-V-1024x614.jpg)
Στις 24 Φεβρουαρίου 2016, μέλη του Δ.Σ. του Λυκείου των Ελληνίδων Βέροιας στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος : ” Το Λύκειο των Ελληνίδων Βέροιας ντύνει με παραδοσιακές φορεσιές του τόπου μας τα νιάτα ” επισκέφτηκαν το 2ο Γυμνάσιο Βέροιας όπου παρουσίασαν παραδοσιακές φορεσιές της περιοχής μας και μίλησαν στους μαθητές για την ιστορία της κάθε […]