Το Λύκειο των Ελληνίδων Βέροιας στον Τρίλοφο
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2016/06/Studio_20160331_211541-1024x614.jpg)
Την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2016, μέλη του Δ.Σ του Λυκείου των Ελληνίδων Βέροιας στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος : ” Το Λύκειο των Ελληνίδων Βέροιας ντύνει με παραδοσιακές φορεσιές του τόπου μας τα νιάτα ” , επισκέφτηκαν το Δημοτικό Σχολείο Τριλόφου όπου παρουσίασαν παραδοσιακές φορεσιές της περιοχής μας και μίλησαν στους μαθητές για την ιστορία […]