Το Λύκειο των Ελληνίδων Βέροιας στη Philoxenia
![](https://lev.gr/wp-content/uploads/2017/12/image-0-02-05-fce27af938951f5873877b53ee70561b539964623ed327be3bda924910560796-V-1-1024x768.jpg)
Την Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017, το Λύκειο των Ελληνίδων Βέροιας με μια από τις χορευτικες ομάδες ενηλίκων συμμετείχε στη μεγαλύτερη έκθεση τουρισμου της χώρας, την 33η διεθνή έκθεση τουρισμού Philoxenia στο συνεδριακό κέντρο “Ιωάννης Βελλίδης” στη Θεσσαλονίκη. Οι χορευτές μας ντυμενοι με παραδοσιακές φορεσιές της Επισκοπής Ναούσης παρουσίασαν χορούς από την περιοχή της Μακεδονίας ξεσηκώνοντας […]